

Люблю спекти на вихідні до чаю якусь смакоту. І якщо є сир та ягоди, то часто печу пиріг за цим рецептом. Його зовсім не складно приготувати. Виходить він дуже смачний, з неймовірно ніжною начинкою, яка нічим не гірша за чізкейк, а пісочна основа просто тане в роті!
Інгредієнти:
Для тіста:
- Вершкове масло – 100 гр.
- Борошно рисове/пшеничне – 180 гр.
- Розпушувач – 1 ч .л.
- Яйце – 1 шт.
- Сіль – щіпка
- Цукор – 2 ст. л
Начинка:
- Сир 5-9% – 430 гр.
- Сметана – 150 гр.
- Яйце – 2 шт.
- Цукор – 120 гр.
- Чорна смородина – +/-150 гр.
Приготування:
Приготуємо основу:
1. Борошно просіяти, додати цукор, сіль, розпушувач. Перемішати.

2. Охолоджене вершкове масло нарізати на кубики і швидко перетерти руками з борошняною сумішшю в крихту.


3. Далі ввести яйце і швидко замісити тісто, поки масло не розтануло від тепла рук. Тісто може трохи кришитися, але це нормально, якщо його довго не вимішувати. Потрібно зібрати все в грудку, загорнути у харчову плівку та відправити в холодильник хвилин на 20-30.



4. Для начинки в окремій мисці змішати блендером до однорідної консистенції сир, сметану, яйце та цукор.



5. Форма діаметром 18 смм. Але можна і 22 см, але тоді пиріг буде низьким і час випікання скоротиться. Змастити форму вершковим маслом. З тіста сформувати дно та бортики. Дно трохи попротикати вилкою.



6. Вилити начинку і зверху посипати ягодами, трохи втиснути їх у сирну суміш. Ягоди можна вибрати будь-які: чорна або червона смородина, вишня без кісточки, брусниця або журавлина, чорниця або лохина, полуниця і т. д. У мене чорна смородина заморожена, але якщо є свіжа, то буде ще краще.


7. Випікати при 180⁰ орієнтовно 55 хвилин. Потрібно, щоб начинка трохи піднялася, це означає, що пиріг пропікся. Вийняти із духовки і дати йому повністю охолонути. А ще краще буде, якщо пиріг простоїть у холодильнику всю ніч.



Готово! Приємного чаювання!



Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!






